Події в Україні відкрили багато сердець по всьому світі та продемонстрували важливість спілкування з серцем, а також реструктурували наші уявлення одне про одного та змінили комунікації на всіх рівнях. Комунікація - це інформація, інформація - це все.
В часи кризи ми звертаємося до наших сердець, щоб знайти найглибші відповіді, та надсилаємо наші повідомлення до інших сердець. Це призводить нас до нової парадигми. Холістичний підхід у комунікаціях буде все більше інтегрованим у життя людей, бізнесу та навіть політики. У кінці кінців, це все - про людей... Наші комунікації ставатимуть все чистішими. Я впевнена в цьому. Нова парадигма в комунікаціях, де ми пріорітезуємо ясність, чесність та емпатію допомагатиме нам наблизитись один до одного та ефективніше вирішувати проблеми людства.
Спочатку люди вивчили як спілкуватися, щоб разом проходити еволюцію. Пізніше ми вивчили, як використовувати нашу мову, щоб отримати те, що нам потрібно. На жаль, Інформація сьогодні стала зброєю, а дезінформація - нормою. Весь світ побачив, які наслідки це може мати. Спосіб, яким ми спілкуємося, має потужний вплив на наші взаємини, як особисті, так і професійні, а також на суспільство в цілому. Коли ми маніпулюємо нашими близькими, ми можемо знищити наші сім'ї. Коли маніпулюють ЗМІ, це може призвести до війни.
"Ties of Life" - Маріанна Абрамова
Будучи оптимістом, я вірю, що інший напрямок також працює. Сьогодні важливо сприймати інформацію та комунікацію як засіб зцілення. Це прекрасно працює. Єдине, що потрібно, це практикувати холістичні комунікації - коли наш розум поєднаний з нашим серцем, і ми спілкуємося зі справжньою ясністю. Це є повсякденним духовним актом, необхідним зараз від кожного з нас.
Як імплементувати гуманістичний та холістичний підхід як у медіа, так і в житті? Я знайшла чудову відповідь у книзі буддійського монаха Тіх Ньят Хана «Мистецтво спілкування»: «Коли ви говорите, дозвольте співчутливості нашої колективної людської природи промовляти через вас».
Я подумала про те, що було б найкращим стимулом для мене в цій практиці. Звичайно, це залишити чисте інформаційне середовище для майбутніх поколінь. Чи ми хочемо, щоб вони жили у постійному напруженні та навчалися протидіяти дезінформації? Або дихали вільно, довіряли та насолоджувалися життям творця…
Наші голоси мають бути голосами колективної людяності. Вибір належить нам. І він починається з кожної невеликої розмови та звичайного спілкування. Здатність до спілкування є надзвичайним даром Всесвіту людям. Давайте поводитися з нею з любов'ю та вдячністю.
Картини: Маріанна Абрамова @abramova_marianna1