«INOVA» - один із найдавніших наукових івентів, який організовують з 1971 року. Щорічно на виставці юні науковці зі всього світу презентують проєкти в секціях будівництва, електроніки, медицини, довкілля, безпеки, спорту, соціальних інновацій і багатьох інших.
Цьогоріч українські винахідники вибороли на «INOVA» 15 золотих медалей, 10 срібних і 2 бронзові.
Три найцікавіші переможні проєкти українських винахідників
Розповімо про три чудові проєкти, з якими перемогли наші діти на цьому шоу.
Компʼютерна гра про козаків Тараса Гембіка
Тарас розробив гру «Cossack Steppes», яка розповідає про культуру, побут та історичні події часів козацтва. Зі своїм проєктом Тарас виборов золото на «INOVA»-2023.
“Ідея розробити гру виникла перед початком повномасштабної війни — 16 лютого, у День єднання. Тоді в мене був такий піднесений настрій, що я вирішив створити щось, аби продемонструвати всьому світові історію України. Оскільки я знаюся на програмуванні, вирішив обрати формат компʼютерної гри. А присвятив її козакам, адже вважаю, що вони рольові моделі для сучасних українців”. - розповідає Тарас.
Це був перший міжнародний конкурс молодого розробника, і одразу перемога. Тарас зазначає, що знайшов собі не лише друзів, а й команду, з якою вдосконалюватиме гру, він прагне, аби гра була з крутою графікою та технічною базою, а відтак шукає спонсорів.
Поліна Ярифа досліджує забруднення повітря під час повномасштабної війни
Поліни досліджувала забруднення атмосферного повітря твердими частками пилу (PМ10, PМ2.5) та озоном, пов'язане з воєнними діями на території Києва. За свій проєкт дівчина теж отримала золоту медаль на «INOVA»-2023.
Дівчина досліджувала забруднення атмосферного повітря в Києві під час повномасштабної війни та як воно впливає на здоровʼя людей. Робила це вона за підтримки Київської МАН на базі ДУ «Інститут громадського здоров'я», додатково аналізуючи інформацію постів моніторингу повітря в столиці, а показники порівнювала з нормативами Всесвітньої організації охорони здоров’я та ЄС.
“На початку дослідження я була певна, що рівень забруднення має знизитися, адже в перші місяці війни зупинилися великі заводи, зменшився трафік транспорту. - зазначає дослідниця. - Тобто зникли головні фактори, які негативно впливали на київське повітря. Проте виявилося, що бойові дії настільки згубно впливають на екологію, що рівень забруднення повітря неабияк виріс. Я визначила, що нині найбільшими забрудниками повітря є снаряди та пожежі, спричинені ракетними обстрілами.”.
Офлайн-сервіс для самостійних екскурсій Дениса Громового
Денис розповідає, що сервіс складається з QR-кодів, які розміщуємо на оглядових майданчиках популярних туристичних об’єктів, і застосунку, що ці коди зчитує та відображає їхній вміст в AR-форматі. Працює це в такий спосіб: користувач/-ка сканує QR-код за допомогою застосунка, опісля направляючи свій пристрій на обʼєкти навколо, отримує про них коротку довідкову інформацію. Перевага сервісу — можливість використовувати його без інтернету та GPS.
Зі своїм проєктом Денис здобув золото на «INOVA»-2023.
У майбутньому він планує реалізувати проєкт як туристичну AR-вікіпедію, де контент створюватимуть на волонтерських засадах.
Повні і сторії переможців - у інтерв’ю МАНмедіа.