Учень Малої академії наук увійшов до ТОП-50 найкращих студентів світу і нині бореться за перше місце
Ян Стародубець — вихованець Малої академії наук, якого цьогоріч організація «Chegg.org» номінувала на звання найкращого студента світу. Премію Global Student Prize і приз розміром 100 000 доларів США присуджують підліткам, що справляють реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і на суспільство загалом.
Ми розпитали Яна про його науковий шлях, досягнення та участь у конкурсі. Гайда читати й чекати на перемогу хлопця!
Історія Яна - у інтерв’ю МАНмедіа
Українські підлітки винайшли тримач крапельниці для польових умов і перемогли із винаходом у хакатоні «#CVIDOMI: відбудовувати країну»
7 червня відбувся фінал хакатону для проактивних підлітків «#CVIDOMI: відбудовувати країну». Команди учнів і учениць створили інноваційні та наукові проєкти, що працюватимуть на нашу перемогу та майбутню відбудову країни. Захід організували Мала академія наук разом із UNFPA Ukraine та бізнес-інкубатором МАН «Ukrainian Future».
Перемогла команда з Київщини. Підлітки розробили 3D-тримач крапельниці, який легко застосовувати в польових умовах.
Історія команди переможців - у інтерв’ю МАНмедіа
Херсонська винахідниця Вікторія Панченко створила ековинахід, із котрим підкорила світову наукову спільноту
Бронза на «Олімпіаді геніїв» у США, срібло на «I-FEST» у Тунісі та «INTARG» у Польщі — учениця Малої академії наук, Вікторія Панченко з Нової Каховки, що на Херсонщині, зібрала розмай нагород зі своїм екопроєктом! Дівчина створила рослинний фільтр для очищення водойм від хімічних забруднень, який можна використовувати у промислових масштабах.
Вікторія у інтерв’ю МАНмедіа розповіла, що цей проєкт вона починали разом зі старшою сестрою та поділилася мотивами почати роботу:
«Ми жили в Новій Каховці — у місті на березі Дніпра, і в нас щороку була велика проблема, коли річка цвіла. З’являвся неприємний запах, вода набувала зеленого кольору, і неможливо було купатися. Але також у Дніпрі є заводі, де вода завжди залишалася чистою. Тобто річка начебто одна, але в руслі вода брудна й зелена, а в заводях — чиста. Нас зацікавило, чому так відбувається, і з робіт гідрологів ми дізналися про властивості рослин, які очищують воду. Так у нас виникла ідея використати рослини як фільтр для очищення води.
Спочатку ми із сестрою дослідили, чи зможуть рослини рости без ґрунту. Для цього створили першу дерев’яну конструкцію. Пізніше я розробила понтон з інших матеріалів і дещо змінила сам каркас. Зараз він витримує будь-які навантаження рослин.
Зараз я займаюся тим, аби мій проєкт почали використовувати на практиці».
Історія Вікторії - у інтерв’ю МАНмедіа