Робота - це і спосіб інтеграції у спільноту країни, яка надала прихисток, і можливість підвищити свою кваліфікацію та отримати додаткові навички, що можуть знадобитися і в Україні, і заробіток, що дозволить забезпечити собі та сім'ї гідний рівень життя, а не обмежуватись лише соціальними виплатами. Це навіть спосіб пройти власний челлендж, що дозволить зростати як особистість та, з часом, легше проживати ті випробування, що випали на долю.
Ми зібрали для вас добірку корисних ресурсів для пошуку роботи і публікуємо важливі поради від українців у Швейцарії, які вже знайшли роботу. Почнемо з другого.
Наші співавтори - ведучі україномовного подкасту “А що так можна було?” Дмитро Мілащук, який і створив цей подкаст, та його співбесідниця Анна Гуменна, коуч особистого зростання. Їхні поради, що базуються на особистому досвіді, ми пропонуємо вашій увазі.
Що потрібно знати про пошук роботи у Швейцарії?
Одна з найважливіших особливостей швейцарського ринку – справді висока конкуренція. Працювати у Швейцарії - дуже приваблива перспектива для усіх цивілізованих країн, тож українцям треба налаштовуватися, що доведеться конкурувати майже з усією Європою.
Боятися цього не варто, потрібно просто налаштовуватись на марафон і не опускати руки після перших невдач.
Анна Гуменна та Дмитро Мілащук, опираючись на свій досвід, радять наступне:
Потрібно відправляти мінімум 10 резюме на місяць. Це рекомендація для всіх: і для швейцарців, що стоять на обліку по безробіттю, і для українців. Але насправді, 10 резюме - це дуже мало. Алла рекомендує відправляйте сотні резюме за потреби. У неї був досвід, коли за один місяць вона відправила близько 200 резюме.
Користуйтеся усіма класичними способами пошуку роботи: використовуйте сайти і соцмережі, приходьте в компанії собисто і залишайте резюме на ресепшн, телефонуйте і пишіть напряму.
Оформте профіль на LinkedIn, якщо його у вас ще немає. “Це перший фільтр, через який нас пропускає роботодавець, коли отримує резюме”. - наголошує Дмитро.
Створіть якісне резюме. Воно має бути оформлено так, як до того звикли місцеві роботодавці. Анна зокрема зазначає, що в Швейцарії існують цілі агенції, які допомагають це зробити. Проте є і простіший шлях: заповнити свою сторінку у LinkedIn і завантажити резюме звідти. По можливості, корегуйте резюме під кожну вакансію, роблячи ті чи інші акценти.
Відвідуйте різні івенти, спілкуйтеся з людьми, які працюють у галузі,, яка вас цікавить. Зокрема на сайті Meetup.com є змога знайти івети, де можна зустрітися з людьми “з вашої теми”, а відтак, налагодити зв'язки, отримати корисну інформацію, дізнатися більше про специфіку роботи, отримати поради. Нетворкінг - це дуже важливий пункт у питанні працевлаштування. Алла зокрема розповіла, що наявність рекомендації - “внутрішнього референсу”, хоч і нічого не гарантує, але є додатковим плюсом при подачі заявки на роботу. Роботодавці “дивляться на резюме по-іншому”, - підкреслює вона.
Не соромтеся розповідати усім, що шукаєте роботу та потребуєте підтримки. Це не завжди буває комфортно, але дуже корисно.
Відвідуйте ярмарки вакансій, усілякі заходи, що стосуються працевлаштування. Чимало українських благодійних структур роблять зустрічі з представниками рекрутингових компаній для співвітчизників. Не пропускайте їх. Про це говорять обидва спікери. Також підпишіться на місцеві та українські групи, які дають поради - збирайте інформацію, запитуйте, радьтеся. Це дуже допомагає.
Не перекладайте диплом чи інші документи, поки вас цього не попросять. Далеко не на всі позиції це потрібно. Тож не варто завчасно витрачати час та кошти.
Якщо у вас “регульована” професія, як, скажімо, медик, то вам потрібно нострифікувати диплом. Це складно і дорого. Але це не має вас зупиняти у пошуку роботи. Можливо, вам варто скористатися перебуванням у іншій країні, щобі навчитися чомусь новому, отримати новий фах. Тож не варто себе обмежувати. Алла, зокрема, змогла змінити фах і знайти нову роботу.
Станьте на облік у Центр зайнятості. “Це дуже поширена і дуже потужна система у Швейцарії, яка не тільки допомагає в пошуку роботи, а й може допомогти в отриманні іншого фаху” - зазначає Дмитро.
Корисні ресурси для працевлаштування
Пропонуємо список найкращих ресурсів для пошуку роботи, серед яких є такі, що орієнтовані на працевлаштування саме українців.
Робота для українців за кордоном. Треба пройти легку реєстрацію, вибрати регіон і отримати пропозиції. Також можна оформити емейл-розсилку за своїм запитом. Є свій телеграм-канал, де публікуються вакансії.
emplois-fribourg.ch/emplois-selon-localite
Зручний пошук вакансій за регіоном, в якому проживаєте. Багато вакансій у різних галузях.
Платформа «Вакансії в Україні» від Adecco Group, що є провідною компанією світу з консультування кадрів, створила безкоштовну платформу для будь-якої компанії, яка прагне запропонувати роботу українцям. Кандидати повинні подати заявку через платформу і представники компанії з ними зв’яжуться, щоб запропонувати роботу та зв'язати з роботодавцями.
Відома на весь світ соціальна мережа для пошуку і встановлення ділових контактів. Для ефективного пошуку роботи ви повинні мати профіль у цій мережі.
Великий ресурс для пошуку роботи, який зокрема зосереджується і на допомозі українцям. Можна перейти за посиланням і одразу переглядати роботу для біженців з України.
Крім великої кількості пропозицій роботи у Швейцарії, є чимало корисної інформації для претендентів.
Великий портал для пошуку роботи. Зручний пошук і легка реєстрація.
Пропозиції роботи по всій Швейцарії. Більше 200 тисяч вакансій онлайн.
Великий ресурс для зручного пошуку роботи, можна завантажити власне резюме, переглянути вакансії від різних компаній. Доступно без реєстрації,
Ще один ресурс для пошуку роботи у різних країнах світу. Є додаток, який можна завантажити на телефон і отримувати сповіщення про нові вакансії.
Ресурс з пропозиціями роботи для українських біженців.
Один з найбільших сайт у світі з пошуку роботи та персоналу. Мільйони пропозицій роботи.
Велика добірка вакансій у різних регіонах та галузях. Зручний пошук.
Міжнародний ресурс для пошуку роботи, що має велику добірку вакансій у Швейцарії.
Пропонує і тимчасові і постійні посади, надає корисні поради і надає консультації.
Сайт з пропозиціями вакансій в готелях, включаючи роботу на кухні для шефів, помічників кухарів та офіціантів.
Вакансії і можливості для українців у цільовому телеграм-каналі. Крім пропозицій з роботи з різних сайтів, там можна знайти і поради з працевлаштування.
Допомагає знайти постійну або тимчасову роботу, надає поради і допомагає оформити резюме і мотиваційні листи.
Потужние інтернет-агентство щодо пошуку та підбору кадрів. 200 вакансій від 40 компаній.
Сайти, які зосереджені на пошуку тимчасової роботи
Така работа часто не вимагає особливих фахових навичок. Наприклад, будівельник, офиціант, фасувальник тощо.
Треба зареєструватися, щоб отримувати миттєві пропозиції у різних галузях.
Сайт для роботодавців, які шукають працівників на тимчасову роботу. Кандидати мають подати заявку і чекати на пропозиції.
Зосереджується на пропозиціях для будівельників.
На цих сайтах зручний пошук роботи, консультування та важливі поради.
Телеграм-канал, що публікує вакансії, надає поради і юридичну допомогу.
Internships in Switzerland
Найбільша студентська платформа у країні, яка крім усього іншого публікує і пропозиції для бажаючих стажуватися у різних компаніях.
Великий сайт для пошуку пропозицій стажування у Європі.
Міжнародна організація обміну, яка пропонує стажування за кордоном для студентів технічних і наукових галузей. Тисячі оновлень щодня
Допомога у пошуку роботи через державні служби зайнятості
(Європейська служба зайнятості) – мережа обміну інформацією, яка керує державними службами зайнятості в країнах Європейського союзу. Для українців є окремий підрозділ talent-pool-pilo, який пропонує лише перевірені і відібрані вакансії для біженців.
Перевірка резюме
Як покращити “видимість” вашого резюме для пошукових систем?
Сканер резюме Jobscan допоможе оптимізувати ключові слова вашого резюме для кожного списку вакансій, щоб вашу заявку знайшли рекрутери.