Міністр юстиції та поліції вважає, що потрібно пришвидшити процедури надання захисту, що у перспективі призведе до зменшення кількості прохань про надання притулку, та вважає, що варто думати про поліпшення у сфері працевлаштування для тих біженців, які залишаються у Швейцарії.
Інтеграція біженців на ринку праці. Як покращити?
Одне з рішень — подумати, як регіональний центр зайнятості може краще підтримувати людей у процесі інтеграції. А також, залучити бізнес-організації, з якими вже ведуться перемовини, аби налагодити певне державно-приватне партнерство у цьому питанні.
Нам також потрібно подумати про адаптацію статусу захисту S. Українка, яка перебуває у Швейцарії два роки й знаходить тут роботу, повинна мати можливість перейти зі статусу захисту на статус проживання.
Повернення і зміна статусу — чи є суперечливість?
Враховуючи, що статус захисту S від самого початку був орієнтований на повернення біженців в Україну, то його зміна є певного роду протиріччям.
Проте, як зауважив Беат, наразі зрозуміло, що війна в Україні не закінчиться в осяжному майбутньому і про повернення поки не йдеться, а отже, необхідність працевлаштування біженців та зміни статусу стають все більш актуальними.
Міністр підкреслив, що багато українських біженців походять з районів, які станом на тепер розбомблені або повністю зруйновані. Тож Конфедерація не може відправляти їх назад.
«Ми повинні прагнути до інтеграції, орієнтованої на повернення» — сказав чиновник.
Та підкреслив. що ця подвійна і, знову ж таки, ніби суперечлива мета передбачена законом. Окрім того, він вважає, що буде добре, якщо люди після війни повернуться на батьківщину з новими навичками, здобутими у Швейцарії, а не просто «сидітимуть тут увесь цей час».
Проте пан Янс наголосив, що наразі йдеться про осмислення проблеми та пошуки рішень, а не обіцянки.
Джерело: Neue Zürcher Zeitung.