IOAA-Jr - це щорічне змагання з астрономії та астрофізики для учасників до 16 років зі всього світу. Цьогоріч до олімпіади долучилася делегація від України. Учасники основної української команди вибороли одне срібло та 4 бронзи.
Дмитро Гілей виборов срібло на IOAA-Jr. Хлопець почав цікавитися строномією ще в дитинстві: переглядав відео та читав науково-популярну літературу на цю тему. А ось поглиблено вивчати її став десь у 9 класі, надихнувшись прикладом брата, який у 2018–2019 роках брав участь у Міжнародній астрономічній олімпіаді.
Він готувався до олімпіади, розв’язуючи різноманітні астрофізичні задачі. Крім того, практикувався визначати сузірʼя та зорі в Stellarium. Це віртуальний планетарій, який може створювати реалістичне небо в режимі реального часу, моделювати астрономічні події, показувати сузір’я і туманності.
“Щодо змагання, то для мене теоретичний тур був легким. Другий тур, де треба було аналізувати астрофізичні показники, виявився складнішим через брак часу. Необхідно було за 5 годин розвʼязати 18 задач, деякі з них були практичні. І все ж я пройшов: набрав 62,22%, хоча потрібно було 40%, це найкращий результат олімпіади”.
Поліна Кондратенко виборола бронзу на IOAA-Jr. Ґрунтовне знайомство з астрономією дівчини стало продовженням мого захоплення фізикою - досліджуючи фізичні процеси Землі, вона зацікавилися, як усе влаштовано в космосі. З того часу почала шукати матеріали та вивчати астрономію.
“Під час олімпіади у Волосі була погана погода, тому це вплинуло на змагання. Небо затягнули хмари, тож у третьому турі ми наводили телескоп на гори. Проте навіть це не зіпсувало вражень від заходу, адже незручності компенсувала крута атмосфера, доброзичливість інших учасників та цікаві екскурсії містом”, - ділиться враженнями Поліна.
Андрій Коросько також виборов бронзу на IOAA-Jr. Хлопець перейняв захоплення астрономією від брата і почав її вивчати ще у 7 класі. А уже в 9 класі ми почали вивчати астрономію в школі, що допомогло структурувати знання; також долучився до факультативу, на якому поглиблено вивчав астронауки.
До цьогорічної оліпіади він готувався весь минулий рік і цьогоріч не лише зміг пройти на олімпіаду та навіть виборов бронзу.
Як ти готувався до олімпіади?
Систематично розв’язував задачі, переглядав завдання з попередніх олімпіад, навчався в астрономічному гуртку свого ліцею. Також допомагають випробувально-підготовчі тури, які варто пройти, щоб поїхати на IOAA-Jr.
Яку тему готував найдовше?
Одне із завдань олімпіади — це пошук сузірʼя та зір на карті. До цього я готувався найдовше, і не марно, адже завдяки наполегливості та старанням на IOAA-Jr упорався з цим добре.
“Перше — варто ознайомитися з телескопом та спробувати попрацювати з ним, адже ці навички точно знадобляться. - радить Андрій усім, хто хоче перемогти на Олімпіаді. - Друге, трохи банальне, але важливе — не поспішайте здавати роботу, кілька разів перевірте її. Ця порада стане у пригоді як для етапу відбору на олімпіаду, так і під час участі в ній”.
Повні Історії переможців читайте у інтерв’ю на МАНмедіа.