Юна стартаперка з Херсону, яка створила проєкт безлопатевого вітрогенератора, над яким продовжила працювати і в окупації
Ярослава Полікарпова — вихованка Малої академії наук і резидентка бізнес-інкубатору «Ukrainian Future», яка у минулому році створила стартап «WITERoK» - проєкт безлопатевого вітрогенератора.
Дівчина разом з сім’єю опинилася в окупації, але роботу над проєктом не полишила. Мало того, маючи дуже обмежений доступ до інтернету, змогла пройти програму в бізнес-інкубаторі МАНу.
“Загалом мій графік був таким: зазвичай після наших хатніх справ я навчалася та працювала над проєктом, іноді доводилося робити це при світлі свічок. Після того лягала спати — у декількох парах штанів, светрів, шкарпеток, закутувалася в ковдру, адже в нас, як я казала, не було опалення. Ось у таких умовах і створювала переможний проєкт”.
Її проєкт переміг на міжнародних програмах «Empowering Future Entrepreneurial Ukraine» та «Science&Business».
Перемоги у цих програмах принесли їй два гранти по 5 000 євро \ доларів, які вона витрачає на розвиток свого проєкту WITERoK.
“У найближчі місяці, - розповідає Ярослава, - я хочу зробити свій вітрогенератор більшим за розмірами й покращити його деталі. А щодо глобальних планів, мрію зробити тестування та використання «WITERoK» масовим у межах України та Європи”
Повна історія Ярослави - у інтерв’ю на МАНмедіа,
Три «осінні» наукові проєкти учнів МАН
Осіння пора надихає на творчість не тільки художників, а й юних науковців! Зокрема, учасників GENIUS Olympiad Ukraine 2023
До вашої уваги історії призерів змагання, які презентували екологічні ідеї з осіннім настроєм.
Давід Мельник створив екоолівці, винайшовши перед цим спосіб виготовляти чорнило з дубового листя та галів (дубових яблучок, чорнильних горішків). Зі своїм винаходом хлопець узяв срібло на національному етапі «Олімпіади геніїв» 2023 року.
Анастасія Шестопал винайшла технологію, яка допомагає перетворювати сухе листя на брикети для опалення приміщень та здобула почесну нагороду на національному етапі «Олімпіади геніїв» 2023 року.
“Спресоване в брикети листя - чудова альтернатива дровам як опалювальному матеріалу. - розповідає винахідниця. - Так ми рятуємо дерева від вирубування та натомість використовуємо відновлюваний ресурс — листя”.
Анна Коханенко написала коротке, але дуже практичне оповідання про екосвідомість. У творі закликала компостувати опале листя та дала детальну інструкцію, як це робити, і теж отримала почесну нагороду на національному етапі «Олімпіади геніїв» 2023 року.
Історія дітей - у інтерв’ю на МАНмедіа.
Більше історій про талановитих дітей України читайте тут.